Wiadomości

Walka przeciwko szkodliwym oparom

Parę dni temu można było świętować Dzień Czystego Powietrza.Z tego względu powinno się nabrać nieco refleksji dotyczących dużego problemu, pojawiającego się w obrębie całej Polski. Mowa tu istotnie o smogu, który może okazać się dla całego społeczeństwa naprawdę bardzo niszczycielski. Organiczne trucizny, którymi oddychamy zasadniczo codziennie, niewątpliwie mają do czynienia z rozpowszechnianiem się wszechobecnego koronawirusa, z którym boryka się praktycznie cały świat już niecały rok. Stanowczo warto notorycznie uświadamiać czym jest zanieczyszczenie powietrza a także jakimi sposobami można z tego rodzaju kłopotem walczyć.


W kilku programach telewizyjnych, z okazji wspomnianego już Dnia Czystego Powietrza poruszony został ten właśnie temat. Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, że dzisiaj w Polsce rozpoczął się sezon grzewczy, a razem z nim powrócił też problem smogu. Skuteczne a także ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przeciwdziałanie zanieczyszczeniu powietrza. Połowę smogu w naszym kraju generujemy my sami w naszych domach, o czym zaznaczył Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeśli nie zdemontujemy kotłów zanieczyszczających środowisko, nie rozwiążemy tego problemu.


A ponadto, w walkę z zanieczyszczonym środowiskiem przyłączył się także Zespołów Elektrociepłowni PAK. Wyrabiana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia, za około 10 lat będzie zeroemisyjna, jak oświadczył Prezes spółki, Piotr Woźny. Pamiętajmy więc o tym, iż problem ze smogiem oraz z SARS-CoV-2 można ze sobą swobodnie połączyć. Plaga SARS-CoV-2 najpierw pojawiła się w lokalizacjach o niezmiernie wysokiej degradacji środowiska, czyli we włoskiej Lombardii oraz przemysłowych regionach Chin.


Jeśli chodzi o smog bez żadnych wątpliwości należałoby również mieć świadomość tego, co w praktyce jest najistotniejszą przyczyną. A zatem jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za wystąpienie w powietrzu bez liku niebezpiecznych substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wymienionych specyfikacji jest niesamowicie ważna, w głównej mierze z powodu naszego zdrowia oraz zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Media bez wyboru?
Media bez wyboru?

Wakacje i Covid-19
Wakacje i Covid-19

Zalukaj online
Zalukaj online

Ekino - filmy online
Ekino - filmy online

Hejo TV - filmy online
Hejo TV - filmy online

Fili CC - seriale online
Fili CC - seriale online

Zostaw komentarz