Sport

Triumf numer trzynaście Verstappena we wciąż trwającym sezonie - Red Bull zdobywał mistrzostwo świata zespołów w Formule 1!

Sympatycy wyścigów samochodowych bez cienia wątpliwości nie czują zadowolenia z tego, iż aktualny sezon F1 powolutku dobiega końca. W poprzedni weekend poznaliśmy wszystkie najbardziej istotne rezultaty obecnego sezonu. Po trwającej dziewięć lat hegemonii Mercedesa zespół Oracle Red Bull Racing zdołał zdobyć tytuł mistrza świata konstruktorów. Nie da się ukryć, iż aktualny sezon jest dla zespołu RB Racing idealny pod wieloma względami. Szczególnie warto mieć na uwadze fakt, w jak niesamowitej dyspozycji znajduje się obecnie Verstappen. Podczas rundy o Grand Prix Japonii mistrz świata F1 z zeszłego sezonu zagwarantował sobie kolejny tytuł z kolei. W tym momencie może całkowicie skoncentrować się na ustanawianiu kolejnych rekordów. Wygrana w niedzielnym wyścigu sprawiła, że holenderski kierowca wyrównał rekord liczby wygranych podczas sezonu.

Rekord ten w aktualnej chwili wynosi 13 wygranych, ale Holender ma możliwość, by mocno go wyśrubować. Do zakończenia sezonu pozostały trzy rundy i kierowca Red Bull Racing może bez problemu zwyciężyć każdy. W trakcie trwania Grand Prix USA Max Verstappen kolejny raz udowodnił, z jakiego powodu jego dominacja w sezonie 2022 jest tak gigantyczna. Verstappen wygląda fantastycznie i nawet w trudnych warunkach umie dowieźć zwycięstwo w wyścigu. Początek wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych był dla mistrza F1 fantastyczny. Już przed I zakrętem udało mu się ominąć Sainza i mógł powiększać swoją przewagę nad pozostałymi kierowcami. W trakcie pitstopu wystąpił problem przy podmianie kół i kierowca z Holandii utracił sporo cennych sekund. Wyglądało na to, że może skorzystać z tego siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton, który wskoczył na 1 miejsce. Verstappen jednak nie planował odpuścić i dał radę dogonić Brytyjczyka, a potem go wyminąć. Holenderski kierowca finalnie triumfował w wyścigu o Grand Prix USA, na drugiej lokacie znalazł się Lewis Hamilton Sir Lewis Hamilton, a podium uzupełnił Leclerc z zespołu Scuderia Ferrari.

Betclic bonus
Betclic bonus

Betfan kod promocyjny
Betfan kod promocyjny

Ewinner kod promocyjny
Ewinner kod promocyjny

Najlepsze bonusowe kody
Najlepsze bonusowe kody

Zostaw komentarz