Pol'and'Rock Festival 2018

Po raz pierwszy największy i jeden z najbardziej znanych festiwali w naszym kraju, odbywał się ze zmienioną nazwą Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, noszący tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją ze względów prawnych. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku przyciąga liczne rzesze fanów muzyki i niezwykłego klimatu tego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z upływem czasu. Na jego szybki rozwój miało wpływ zarówno rosnące zainteresowanie fanów muzyki, ale również, rosnąca liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, powiększyła się ilość występów zagranicznych artystów oraz ilość osób zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba „woodstockowiczów” oscyluje pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, a porządku pilnują odpowiednie służby, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten nie jeden raz nominowany był do konkursów wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Jego organizacja odbywa się na światowym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Osoby, które od lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival wypełnioną wzajemną akceptacją i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, które pozwala na bezgraniczną i bezpieczną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej przeróżne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą odbyć rozmowy z wyjątkowymi osobami, zrelaksować się dzięki medytacji czy zgłębiać wiedzę z wielu dziedzin nauk.

Jednego można być pewnym – festiwalowy klimat i cudowne chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje ogromna szansa, że doświadczając tych emocji, zakochasz się w cudownej atmosferze i wrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Zostaw komentarz